niedziela, 19 marca 2017

NIETESTOWANE NA ZWIERZĘTACH OLEJE. MASŁA, GLINKI, HYDROLATY I INNE PÓŁPRODUKTY KOSMETYCZNEDo tej pory zdecydowana większość firm, które oferują półprodukty kosmetyczne były niepewne jeśli chodzi o status cruelty free. Dwa tygodnie temu napisałam w tej sprawie do kilkunastu sklepów, które oferują takie surowce. Część z nich całkowicie zignorowała mojego maila, dwa muszą jeszcze doprecyzować swoją odpowiedź, ale już dziś mogę Wam przedstawić listę nietestowanych na zwierzętach olejów, maseł, hydrolatów, glinek i innych półproduktów. 

Calaya - UWAGA! Nie wszystkie produkty dostępne w sklepie Naturalne Piękno są cruelty free. Są tam też m.in niepewne kosmetyki rosyjskie.

Dodatkowo wiele olejów, glinek i maseł w ofercie mają firmy:
Luka

Mam nadzieję, że ta lista Wam się przyda :) Postaram się ją na bieżąco aktualizować jak tylko dostanę nowe informacje :)

Bardzo dziękuję Kasi PINK MINK Studio za pomoc w interpretacji niektórych maili ;) Wpadajcie na jej świetny kanał na youtube.

Miłego dnia!
Ewa

7 komentarzy:

 1. A co z ecospa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie odpisują na maile w tej sprawie :(

   Usuń
  2. Mi rok temu odpisali na fb:

   Witam,
   Pragn poinformować że zgodnie z normami unijnymi żadne produkty kosmetyczne nie moga być testowane na zwierzętach, tak więc nasze również nie są Jedyny produkt w ofercie jaki posiadamy ''od zwierzęcy'' to wosk pszczeli. Sami jesteśmy zwolennikami wege i eko , stąd też wziął się pomysł na firmę 10 lat temu

   pozdrawiam ,
   Aleksander Jeżewski

   Spròbuj moze tam sie do nich odezwać :)

   Usuń
  3. No właśnie oświadczenie z facebooka nie ma żadnej mocy, dla wszystkich firm stosuję takie same zasady i wymagam deklaracji wypełnionej mailowo. Z tego co wiem z korespondencji z podobnymi sklepami, największym problemem jest weryfikowanie dostawców spoza UE :( Uważam, że odpowiedź na takie pytania jest w interesie firmy - to im powinno zależeć na klientach. To, że taki sklep w kilka godzin odpisuje na pytania o zastosowanie lub przechowywanie produktu a ignoruje dokładne pytania o różne aspekty testów na zwierzętach budzi podejrzenia. W przyszłym tygodniu napiszę do nich jeszcze raz, mogli przeoczyć mojego maila, i jeśli odpiszą zaktualizuje ten post :)

   Usuń
  4. A jak to jest z kwasem hialuronowym? Jakiego jest pochodzenia?

   Usuń
  5. W gotowych kosmetykach zwykle kwas hialuronowy jest pochodzenia biotechnologicznego, nie spotkałam się jeszcze z firmą, która używała by innego. W sklepach z półproduktami też widziałam jedynie żele z kwasem biotechnologicznym, być może można kupić też inne dlatego polecam sprawdzanie opisów lub pytanie firm o pochodzenie składnika. Słyszałam, że w kosmetykach profesjonalnych/gabinetowych może być odzwierzęcy, ale nie sprawdzałam tego :)

   Usuń
  6. Dziękuję za odpowiedź :)

   Usuń